Smirnova Galina Olegovna – tibbiyot fanlari doktori, professor, K.E. Tsiolkovskiy nomidagi KDU Tibbiyot fanlari instituti direktori
Myakisheva Tatyana Vladimirovna – tibbiyot fanlari doktori, professor, SSMU ftiziopulmonologiya kafedrasi mudiri
Rashkevich Elizaveta Evgenievna – PhD, Saratov davlat universiteti ftiziopulmonologiya kafedrasi dotsenti
Parpieva Nargiza Nusratovna – tibbiyot fanlari doktori, professor, Toshkent tibbiyot akademiyasi ftiziatriya va pulmonologiya kafedrasi mudiri
Djurabaeva Muxabbat Xusanovna – t.f.n., Toshkent tibbiyot akademiyasi ftiziatriya va pulmonologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi
Ongarbayev Dauranbek Ongarbayevich – Toshkent tibbiyot akademiyasi ftiziatriya va pulmonologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi
Anvarova Yekaterina Vladimirovna – Toshkent tibbiyot akademiyasi ftiziatriya va pulmonologiya kafedrasi assistenti
Hozirgi:
Rossiya va Oʻzbekiston tibbiyot oliy oʻquv yurtlari ishtirokchilari: talabalar, rezidentlar, oʻqituvchilar, ilmiy rahbarlar.
Yakuniy so‘zni tibbiyot fanlari doktori, professor, Toshkent tibbiyot akademiyasi ftiziatriya va pulmonologiya kafedrasi mudiri Parpieva Nargiza Nusratovna berib, samarali mehnati uchun tashkilotchilar va ishtirokchilarga o‘z minnatdorchiligini bildirdi. U talabalarning ma’ruzalarining yuqori saviyasi, sil kasalligi muammolarini chuqur anglashlari hamda taqdim etilgan tadqiqotning ahamiyatini ta’kidladi.
Parpieva N.N. Ushbu tadbir turli mamlakatlardan kelgan talabalar va o‘qituvchilar o‘rtasida ilmiy bilim almashish uchun muhim platformaga aylanganini ta’kidladi. Bunday anjumanlar oliy o‘quv yurtlari o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, ftiziatriya sohasida yosh mutaxassislarning ilmiy faoliyatini rivojlantirishga xizmat qilishiga ishonch bildirdi.
1-ilova: dastur va nazoratchilarning to’liq ro’yxati.